• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 982-1997-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نماینده ملایر تأکید کرد:

ضرورت تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی به سیل زدگان

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست اخیر خود و تنی چند از نمایندگان تهران با جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، گفت: در این جلسه به بررسی مسائل کلان کشور و مشکلات منطقه پرداختنیم.

محمد کاظمی در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به رویکرد دولت و مجلس و سایر نهادها و دستگاه‌ها در قبال سیاست های خصمانه ایالات متحده، حفظ انسجام و بهره‌گیری از ظرفیت های داخلی برای عبور از شرایط کنونی را بیش از هر زمان دیگر ضروری دانست.

نماینده مردم ملایر بیان کرد: در این نشست تعهد دولت نسبت به پرداخت تسهیلات ۴۰۰ میلیون ریالی به روستاییان و تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی به ساکنین مناطق شهری که در سیلاب های اخیر خسارت دیده اند را در حل بخشی از مشکلات مربوطه موثر توصیف کردیم و خواستار تسریع بانک ها در پرداخت آن شدیم.

کاظمی با بیان اینکه با ابلاغ به بانک ها این امر در دو ماه آینده محقق می یابد، ادامه داد: حمایت از بخش تولید را کشور از دیگر اولویت های جاری دولت عنوان کرد و تلاش برای تحقق شعار "رونق تولید" را وظیفه‌ای عمومی قلمداد کرد که در این میان تکلیف بانک‌ها برجسته است.

نماینده مردم ملایر پیرامون این موضوع خواستار جلوگیری از صدور اجراییه علیه دریافت‌کنندگان تسهیلات در بخش تولید و حراج و واگذاری املاک ایشان که به عنوان وثیقه نزد بانک ها وجود دارد شد.

وی با اشاره به اینکه این مساله دغدغه جدی تولیدکنندگان است،عنوان کرد : جهانگیری قول داد این موضوع در هیات دولت طرح و اقدام مقتضی درباره آن صورت گیرد.

کاظمی اظهارکرد: در دیدار با جهانگیری، وجود مسیر ارتباطی قدرتمند بین دولت و ملت برای انتقال شفاف اطلاعات را نیاز جدی دولت عنوان کردیم و فقدان سخنگو برای دولت را مورد انتقاد قرار دادیم و خواستار توجه به این مساله شدیم.

اختصاص بیش از ۶ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های ملایر

نماینده مردم ملایر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در جلسه ستاد بازآفرینی ملایر که با حضور شهردار و رییس شورای شهر، رییس اداره مسکن و شهرسازی و رییس بازآفرینی استان برگزار شد، با تخصیص بیش از ۶ میلیارد رتومان اعتبار برای طرح های عمرانی، بهداشتی، ورزشی و فرهنگی، روند تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های مذکور سرعت می گیرد.

کاظمی افزود: در این جلسه مبلغ 700 میلیون تومان برای تکمیل پارک محوطه یخچال میرفتاح، مبلغ 780 میلیون تومان برای بهسازی شبکه فاضلاب شهری، مبلغ 400 میلیون تومان برای احداث و تکمیل دیوار حائل رودخانه، مبلغ 400 میلیون تومان برای تکمیل پارک منطقه شمس‌آباد، مبلغ 210 میلیون تومان برای دیوارکشی کانال منطقه شمس آباد، مبلغ 140 میلیون تومان برای احداث مرکز فرهنگی محله سرجو و مبالغ دیگری جهت برخی از پروژه‌های شهری تخصیص یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: