• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-1091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان:

سفر معاون علمی رئیس جمهور به همدان/ 13درصد منابع مالی واگذاری پروژه‌ها مربوط به همدان است

   

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان همدان از سفر معاون علمی رئیس جمهور به همدان خبرداد و گفت: هفته آینده معاون علمی رئیس جمهور به همدان سفر خواهد کرد.

 به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، اسکندر صیدایی در جلسه قرارگاه اقتصادمقاومتی استان همدان، افزود: 13 درصد از منابع مالی واگذاری پروژه‌های عمرانی کشور مربوط به استان همدان است.

وی با بیان اینکه واگذاری پروژه ‌های عمرانی به بخش خصوص در استان همدان به خوبی انجام شده است، اظهار کرد: از سال 95 تا کنون 524 پروژه عمرانی در بخشهای مختلف به بخش خصوصی واگذار شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 100 پروژه عمرانی در استان همدان به بخش خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد: سهمیه استانها در واگذاری پروژه به بخش خصوصی سالانه 60 پروژه بوده که استان همدان در این زمینه پیش قدم بوده است.

صیدایی افزود: انتظار داریم دستگاه‌های استانی در شناسایی و ظرفیت سنجی و  اطلاع رسانی در خصوص پروژه های عمرانی قابل واگذاری اقدام کنند و از مجمع نمایندگان استان نیز می‌خواهیم در جذب بخش خصوصی که توانمندی مدیریت و اجرای پروژه دارند دستگاه های اجرایی را یاری کنند.

تأمین اجتماعی جریمه‌های سنگینی بر واحدهای تولیدی استان می‌بندد

معاون امور اقتصادی استاندار همدان نیز در ادامه این جلسه گفت: اگر می‌خواهیم رونق تولید و اشتغال شکل بگیرد و واحدهای تولیدی حمایت شود باید به واحدهای تولیدی برویم و در آنجا تصمیم گیری کنیم.

ظاهر پورمجاهد با اشاره به مشکلات رونق تولید در استان همدان، اظهارکرد: سازمان تأمین اجتماعی جریمه‌های سنگینی بر واحدهای تولیدی استان می‌بندد.

وی با بیان اینکه در حوزه بانکی نیز مشکلاتی برای تولیدکنندگان وجود دارد، تصریح کرد: قانون و مصوبات دولت با آیین نامه داخلی بانکها متفاوت است.

وی افزود: برای معرفی پرونده ها برای تسهیلات نیاز به کار کارشناسی در دستگاه‌های اجرایی داریم که براین اساس به ادارات پیشنهاد می‌کنیم کمیته بررسی طرح ها در ادارات شکل بگیرد.

معاون امور اقتصادی استاندار همدان یادآور شد: طرح های زیادی در بانک ها وجود دارد و تصویب شده اما هنوز به بانکها ابلاغ نشده است .

پورمجاهد با بیان اینکه اولویت های سرمایه گذاری در شهرستانها مشخص شده است، خاطرنشان کرد: در زمینه تکمیل زنجیره های تولید در سند راهبردی استان کار شده است.

 به‌گزارش ایسنا؛ در این جلسه از سند اشتغال استان همدان رونمایی شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: