• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-1191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سند اشتغال همدان رونمایی شد

سند راهبردی اشتغال استان همدان امروز در قرارگاه اقتصاد مقاومتی این استان و با حضور استاندار، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مجمع نمایندگان استان همدان رونمایی شد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خلاء آمایش سرزمینی یکی از خلاءهایی است که همواره مدنظر مقام معظم رهبری بوده است، گفت: جای خوشحالیت که امروز سند راهبردی و برنامه عملیاتی توسعه استان رونمایی شد.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسن بهرام نیا در قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان، اظهارکرد: اگر می‌خواهیم براساس برنامه ششم 900 هزار شغل در کشور ایجاد شود و به رشد 8 درصدی برسیم راهی جز برنامه بخشی  در قالب سند راهبردی نیست.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات پروژه های عمرانی، تصریح کرد: امسال با تلاش مجمع نمایندگان اعتبارات غالب طرح های عمرانی استان افزایش یافته به طوریکه اعتبار سد گرین از 4 میلیارد تومان به 17 میلیارد تومان رسید.

نماینده مردم ملایر در مجلس نیز در ادامه با تأکید براینکه آمار اشتغال باید ملموس باشد، گفت: مردم آمارهایی که توسط مسئولان داده می‌شود را باور نمی‌کنند که این موضوع باید آسیب شناسی شود و برای مردم ملموس شود.

حجت الاسلام والمسلمین احد آزادیخواه تصریح کرد: بانکها یک قطعه از پازل تولید هستند و با توجه به شرایطی که در بازار وجود دارد و موانع و مشکلات موجود شاید بخشی ازصحبت درباره بانکها قابل دفاع باشد.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت های موجود در استان استفاده شود،  افزود: بسیاری از واحدهای تولیدی استان نیمه کاره یا تعطیل هستند که بهتر است این واحدها را فعال کنیم.

وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت های بومی و محلی، ادامه داد: در بخش دامداری نتوانستیم جذب منابع داشته باشیم درحالیکه استان همدان به دلیل شرایط اقلیمی مناسب توسعه دامداری است.

نماینده مردم ملایر در مجلس از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا مشکلات قانونی را به طور مکتوب به نمایندگان اعلام کنند و گفت: محور کار باید سند توسعه اشتغال استان باشد و موازی کاری صورت نگیرد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: