• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-1493-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری نخستین جلسه هم‌اندیشی کافه کارآفرینی همدان

نخستین جلسه هم اندیشی کافه کارآفرینی همدان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان و صاحبان کسب و کار، سازمانها، دانشجویان و رسانه برگزار و فلسفه وجودی، اهداف و برنامه های کافه کارآفرینی همدان تشریح و تبیین شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار همدان در این جلسه گفت: برای رفع مشکلات و دیدن حرکت های جهادی به این احتیاج داریم که بیشتر با یکدیگر گفت و گو کنیم، ارتباط داشته باشیم، با یکدیگر مشکلات را به سمع و نظر مسئولان برسانیم و تقاضای رفع آنها را داشته باشیم.

 ظاهر پورمجاهد در ادامه با اشاره به سند اشتغال استان اظهار کرد: تا پایان سال 1400 و برنامه توسعه ششم برای هر سال ایجاد 20 هزار شغل را در نظر گرفته ایم که این تنها تکلیف ادارات و سازمانها نیست بلکه عموم مردم و جامعه نیز باید ما را در این راه یاری کنند. وظیفه ما اطلاع رسانی ظرفیت های سازمانها و بخش های استان است تا جوانان بتوانند با استفاده از ایده های خود این ظرفیت ها را فعال کرده و به کارآفرینی و اشتغالزایی بپردازند.

وی با اشاره به فراز و فرودهای 40 ساله انقلاب اسلامی ایران به ویژه حماسه آفرینی های جوانان در دفاع مقدس گفت: سازمانها و ادارات برای این وجود دارند تا خدمت رسانی کنند. تعالی انسان در خدمت رسانی به مردم است، پس هر جایی که هستیم سعی کنیم موثر و فایده رسان مردم باشیم. باید به جوانان فرصت دهیم تا ایده ها و توانایی های خود را نشان دهند و سعی ما هم در دولت رفع موانع می باشد البته بخشی از این موانع مربوط به قانون است که وظیفه آحاد مردم مطالبه گری برای اصلاح و تسهیل قوانین کسب و کاری است.

راهبر کافه کارآفرینی همدان نیز با اشاره به وجود سه ضلع ایده، تیم و سرمایه برای کارآفرین شدن، بیان کرد: وجود محلی برای ارتباط و شبکه سازی و تبادل و تعامل چند سویه در اکوسیستم کارآفرینی همدان خالی بود که با پیگیری های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان و بخش خصوصی این فضای گرم و صمیمی در حال شکل گیری و رشد است.

محمدجواد وثاق به وجود اتاق فکر کافه اشاره کرد و افزود: از ایده ها و پیشنهادها برای پربار شدن و تعالی کافه کارآفرینی استقبال می شود.

وی به بسته های کارآفرینی ویژه دانش آموزان، دانشجویان، خانواده ها و صاحبان کسب و کار اشاره کرد و گفت: تمامی برنامه های کافه برای توسعه سبک زندگی کارآفرینانه است که بعد از ماه رمضان به اطلاع عموم خواهد رسید.

مدیریت کافه فکرکده نیز با استقبال از ایده کافه کارآفرینی همدان بیان کرد: با مذاکرات قبلی در زمینه  کافه کارآفرینی، آمادگی داریم تا در کنار این مجموعه باشیم و از حضور همه افراد استقبال می کنیم.

در ادامه چند تن از صاحبان کسب و کار به بیان دیدگاه ها و مسائل کاری خود در حوزه های تسهیلات، تأمین اجتماعی، انرژی و بروکراسی اداری پرداختند. در بخش پایانی جلسه حاضرین به معرفی خود و حوزه تخصصی فعالیت پرداختند و دغدغه و دیدگاه های خود را بیان داشتند و از تشکیل چنین جلساتی برای ملاقات رو در روی صمیمی با مسئولان استقبال کردند و خواستار ادامه و توسعه کافه کارآفرینی شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: