• شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-6191-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر امور حفظ اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:

اجرای 55 حکم قلع‌وقمع ساخت و سازغیرمجاز در باغات همدان

مدیر امور حفظ اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در سال گذشته 255 پرونده به مراجع قضایی ارجاع داده شده است، گفت: در راستای جلوگیری از تغییر کاربری‌های غیرمجاز 255 پرونده به مراجع قضایی ارجاع شده که از این میزان 298 رأی اخذ شده است.

محمد مهدی نیک مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهارکرد: در راستای اجرای احکام قطعی؛ 55 فقره حکم قلع و قمع به مساحت 12هزار و 498 مترمربع در استان همدان اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته238 هزار و 597 کیلومتر گشت‌زنی توسط حفظ اراضی انجام شده است، تصریح کرد: در سال گذشته 743 فقره اخطار در زمینه ساخت وسازهای غیرمجاز و تغییرکاربری‌های غیرمجاز صادر شده است.

نیک‌مرادی بیان کرد: براساس تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری امور اراضی می‌تواند با هماهنگی دادستان رأساً اقدام به قلع و قمع بناهای غیرمجاز کند که در این راستا 44 فقره دستور به مساحت 3960متر مربع اخذ و اجرا شده است.

مدیر امور حفظ اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به راه‌اندازی سامانه 131 در راستای استفاده از ظرفیت مردمی در جلوگیری از ساخت و ساز و تغییرکاربری غیرمجاز، یادآور شد: در سال گذشته 563 تماس با این سامانه به ثبت رسیده که 363 تماس گزارش تغییرکاربری غیرمجاز بوده است.

وی با تأکید براینکه بیشترین تخلفات صورت گرفته در شهرستان همدان بوده است، خاطرنشان کرد: در شهرهمدان عمدتاً ساخت و سازها در باغات حاشیه شهر انجام می‌گیرد به‌طوریکه در حیدره، دره‌مرادبیگ، بلوار ارم، گنجنامه به دلیل وجود باغات زیاد احداث خانه باغی بیشتر است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: