• شنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-4091-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان:

احداث سدخرم‌رود سال 1402 به پایان می‌رسد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به اینکه سد خرم‌رود 22.5 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: پیش‌بینی شده احداث سد خرم‌رود در سال 1402 به پایان برسد.

منصور ستوده در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: پروژه سد خرم‌رود به روش فاینانس داخلی و با 320 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه قرارداد احداث سد خرم‌رود با بخش خصوصی در سال 96 منعقد شده است، افزود: برای اولین بار است که سد از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و فاینانس داخلی انجام می‌شود.

ستوده خاطرنشان کرد: این سد 8 میلیون مترمکعب ظرفیت دارد و برای مصرف شرب روستایی و صنعت درنظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه پروژه از نظر اجرا مشکلی ندارد و پیمانکار خوب کار می‌کند، افزود: تا کنون پیمانکار این پروژه 35 میلیارد تومان آورده داشته است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال آبی تا کنون 604 میلیمتر بارش در استان رخ داده است، یادآور شد: از ابتدای سال آبی تا کنون 604 میلیمتر بارش در استان ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 389 میلیمتر بود، 55.5 درصد افزایش دارد.

ستوده با بیان اینکه میزان بارش‌ها در مقایسه با آمار بلند مدت 70 درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمامی سدهای استان پر آب است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: