• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-4791-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاح 2 پروژه آبیاری تحت فشار و کم‌فشار در فامنین

مدیر جهادکشاورزی شهرستان فامنین از افتتاح 2 پروژه آبیاری تحت فشار و کم فشار در این شهرستان خبرداد و گفت: در هفتمین روز از هفته جهادکشاورزی 2 پروژه آبیاری تحت فشار و کم فشار شهرستان فامنین با حضور فرماندار، مسئولان استانی و جمعی از مدیران شهرستان افتتاح شد.

به‌گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی، جعفر کاویانی دلشاد اظهارکرد: مساحت پروژه آبیاری کم فشار 15 هکتار است و از محل کمک های فنی و اعتباری سامانه های نوین ابیاری از محل تسهیلات بلاعوض دولتی به میزان 803 میلیون ريال و 142 میلیون ريال مشارکت بهره‌بردار است.  

وی تصریح کرد: میزان آبدهی این چاه 9 لیتر در ثانیه است و صرفه جویی آب در یکسال زراعی در این پروژه با استفاده از سیستم آبیاری کم فشار 50 متر مکعب است.

وی همچنین به افتتاح پروژه 25 هکتار با سیستم کلاسیک ثابت زیرزمینی اشاره کرد و افزود: مبلغ کل هزینه این پروژه 2230 میلیون ريال که مبلغ 1625 میلیون ريال آن از محل تسهیلات بلاعوض دولتی است و 605 میلیون ريال آن آورده متقاضی است.

کاویانی دلشاد بیان کرد: میزان آبدهی این چاه 15 لیتر بر ثانیه و صرفه‌جوئی آب در یکسال زراعی در این پروزه 112 هزار متر مکعب است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: