• یکشنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-491-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

آبرسانی به روستای «اوریاد» طی 10 روز آینده

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان کبودراهنگ از آبرسانی به روستای «اوریاد» از توابع شهرستان کبودراهنگ طی 10 روز آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب‌و فاضلاب روستایی استان همدان، باقر پورقاسمی ضمن ارائه گزارشی با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای شهرستان کبودراهنگ، گفت: هم اکنون پروژه آبرسانی به روستای اوریاد با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این پروژه با صرف 100 میلیون تومان اعتبار درحال اجراست، عنوان کرد: درحال حاضر یک هزارو 500 متر لوله گذاری با نصب 77 انشعاب به اتمام رسیده و انتظار می‌رود طی 10 روز آینده آبرسانی به روستای 77 خانواری اوریاد عملیاتی شود.

پورقاسمی در ادامه ضمن اشاره به دیگر پروژه‌های در دست انجام در شهرستان کبودراهنگ، بیان کرد: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به پروژه اصلاح شبکه به طول 2 کیلومتر و استانداردسازی انشعابات خانگی در روستای عین‌آباد با صرف 150 میلیون تومان اعتبار اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مجموعه اقدامات انجام شده و در حال اجرا در راستای سالم‌سازی آب شرب در شهرستان کبودراهنگ اشاره کرد و گفت: در سه ماهه ابتدایی سالجاری 17 کپسول گاز پرکلرین تعویض و یک هزار و 500 کیلوگرم پودر پرکلرین نیز توزیع شده است.

وی افزود: همچنین در راستای سالم‌سازی آب شرب و بالابردن کیفیت آب، راه‌اندازی دستگاه آب شیرین کن با تعویض فیلتر ممبران در روستاهای کهریز باباحسین و قهورد سفلی با صرف هزینه‌ای افزون بر 550 میلیون ریال عملیاتی شده ضمن اینکه نصب دستگاه آب شیرین‌کن در روستاهای قباق تپه کرد و قهورد علیا به اتمام رسیده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان کبودراهنگ همچنین از نصب دستگاه آب شیرین کن در روستاهای جگنلو، آب مشکین و دارقشلاق تا پایان سال‌جاری خبرداد.

وی همچنین به نصب دستگاه کلرزنی در روستای واشور، طاهرلو و چهارسوق  اشاره کرد و یادآور شد: ظرف 2 ماه آینده نیز 9 دستگاه کلرزنی در دیگر روستاهای شهرستان نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

پورقاسمی در ادامه از تعمییر مخازن هوایی و زمینی در روستاهای آقبلاغ مرشد، آب مشکین و چهارسوق خبر داد و عنوان کرد: این پروژه نیز در حال انجام است.

 وی در بخش پایانی سخنانش از اتمام فاز دوم پروژه آبرسانی مجتمع عظیم دره ظرف 2 ماه آینده خبر داد و گفت:  با تکمیل پروژه مذکور 12 روستا با جمعیت 5 هزار و 234 نفر از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: