• دوشنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-1497-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل کار استان همدان خبر داد

پرداخت 358 میلیارد تسهیلات اشتغالزایی در همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان اشتغالزایی را ازمهمترین دغدغه مسئولان ومردم دانست و اعلام کرد: طی سال ۹۷ و امسال،  ۳۵۸ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی در کل استان همدان پرداخت شده است.

احمد توصیفیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: تسهیلات روستایی در کل استان همدان در مجموعه اعتبارات حمایتی وغیرحمایتی  ۳۵۸ میلیارد و۵۰۰ میلیون تومان با نرخ ۶ درصد بوده که ۴۲ میلیارد و۷۰۰ میلیون تومان از آن به لحاظ عملکردی، ظرفیتی و نگاه مثبت به مجموعه شهرستان رزن تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه ۳۳۰ طرح به مبلغ ۵۷ میلیارد و۲۰۰ میلیون تومان  به بانک های عامل معرفی شده است، گفت: ۱۷۲ طرح به مبلغ ۳۴ میلیارد و۳۰۰ میلیون مصوب شده که ۱۵۹ طرح دیگر با اعتبار۳۰ میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان به مرحله عقد قرارداد رسیده است.

توصیفیان همچنین از پرداخت ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات فراگیر در شهرستان رزن خبر داد و افزود: حدود یک میلیارد و۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی با نرخ ۴ درصد پرداخت شده است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه تعهد اشتغال مبتنی بر ظرفیت ها و فرصت ها است، عنوان کرد: میانگین تعهد ایجاد اشتغال بر اساس سه سال پایانی برنامه ششم به طور میانگین در هر سال ۷۷۵ نفر برای شهرستان رزن است که در سال ۹۸تا کنون از ۷۷۱ نفر تعهد، برای ۲۲۶ نفر شغل ایجاد شده است.

توصفیان خاطرنشان کرد: با توجه به سرشماری سال ۹۵ نرخ بیکاری شهرستان رزن کمترین نرخ را در استان داشته است که حدود ۸.۲ درصد بوده و در افق ۱۴۰۰ به ۷.۱ درصد خواهد رسید.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان پیش بینی منابع مالی سرمایه گذاری مورد نیاز برای ایجاد اشتغال در چشم انداز سه ساله را ۶۵ هزار و ۹۹ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در سال ۹۸، ۱۹ هزار و۱۶ میلیارد تومان، در سال ۹۹،  ۲۱ هزار و ۷۰میلیارد تومان و در سال ۱۴۰۰ به ۲۵  هزار و۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای سرمایه گذاری لازم است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: