• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-6691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرجهادکشاورزی فامنین خبرداد؛

مبارزه با پوره "سن" در ۲۰هزار هکتار از اراضی فامنین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فامنین از مبارزه با پوره سن در سطح 20 هزار هکتار از اراضی این شهرستان خبر داد.

جعفر کاویانی دلشاد در گفت و گو با ایسنا، منطقه همدان، گفت: سطح زیر کشت غلات آبی و دیم شهرستان فامنین در سال زراعی 98-97 ،  46700 هکتار بوده که از این میزان سطحی افزون  بر 21هزار و 517 هکتار از اراضی علیه آفت سن غلات در مرحله سن مادر و پوره سن غلات سمپاشی شد.

وی تصریح کرد: از این میزان سطح 2494 هکتار از اراضی غلات در مرحله سن مادر و 19هزار و 423 هکتار از اراضی غلات در مرحله پوره سن غلات سمپاشی شد.

مدیرجهادکشاورزی شهرستان فامنین درادامه افزود: در طی عملیات مبارزه با این آفت 6 کارشناس طرح پهنه بندی و 5 کارشناس طرح بسیج همگام با کشاورز پایش مزارع و اعلام زمان دقیق مبارزه با این آفت را به عهده داشتند.

وی با بیان اینکه مبارزه با آفات زراعی از جمله سن غلات بر کمیت و کیفیت محصول تولیدی  اثر مستقیم دارد، افزود: عدم رعایت زمان مناسب برای مبارزه با این آفت و یا عدم توجه به مبارزه با آن میتواند خسارات زیادی را به محصول وارد کند.

کاویانی دلشاد عنوان کرد:  از 19هزار تن گندم خریداری شده توسط 6 مرکز خرید سطح شهرستان در سال زراعی گذشته ۷۶.۹۹ درصد زیر دو درصد سن زدگی و ۲۶ درصد  دارای بیش از دو درصد سن زدگی بود .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: