• پنجشنبه ۲۴ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-7391-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی همدان خبر داد

خروج بخش قابل توجهی از سیر همدان به علت نبود صنایع فرآوری

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از سیر تولیدی به علت نبود واحدهای فرآوری و بسته بندی استاندارد، روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود، از برگزاری سومین جشنواره سیر و موسیر همدان خبر داد.

حسین فضلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، افزود: این جشنواره از 30 مرداد تا یکم شهریورماه با همت اهالی روستای سولان، دهیاری و شورای اسلامی و با پشتیبانی و هماهنگی فرمانداری شهرستان و جهادکشاورزی شهرستان و سایر ادارات برگزار می شود.

 فضلی ادامه داد: سالیانه حدود 1300 هکتار از اراضی آبی شهرستان همدان زیرکشت سیر قرار می گیرد وعملکرد سالیانه آن 22 هزار تن است.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از سیر تولیدی به علت نبود واحدهای فرآوری و بسته بندی استاندارد، روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود و درآمد چندانی ازاین محل نصیب تولیدکنندگان نمی شود.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان یکی از اهداف این جشنواره را شناساندن سیر با کیفیت و مرغوب همدان به علاقمندان عنوان کرد و گفت: این جشنواره باعث جذب توریست و رونق گردشگری شهرستان می شود که در نهایت تمام برنامه های ارائه شده منجر به رونق اقتصادی منطقه و ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: