• یکشنبه ۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 986-591-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان خبر داد

تولید سالانه 21 هزار تن سیر در همدان

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان گفت: هر ساله حدود 1300 هکتار از اراضی آبی شهرستان زیرکشت سیر قرار می‌گیرد و از این سطح 21 هزار تن سیر برداشت می‌شود.

حسین فضلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: بیشترین سطح زیرکشت سیر مربوط به روستاهای بخش مرکزی شهرستان همدان شامل روستاهای سولان، موئیجین، تویجین، برفجین مریانج، یکن آباد و انصار است.

 وی تصریح کرد: حدود 800 بهره‌بردار در زمینه کشت سیر و 1300 نفر در زمینه فرآوری و خرید و فروش سیر مشغول به کار هستند و در مجموع بیش از 2100 نفر از شاغلان بخش کشاورزی شهرستان، به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در این زمینه فعالیت می‌کنند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان همدان خاطرنشان کرد: با توجه به کیفیت بالای سیر همدان بخش قابل توجهی از محصول تولیدی، بدون فرآوری خاصی روانه بازارهای خارجی از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس، ترکیه، افغانستان و  روسیه می‌شود.

فضلی بیان کرد: با توجه به اهمیت اقتصادی و نقش بسزایی که این محصول در زمینه ایجاد اشتغال دارد ، در روزهای دهم و یازدهم مهرماه سال جاری همایش کشوری انتقال یافته‌های سیر در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان برگزار می‌شود.

وی افزود: ثبت جغرافیایی، این محصول با حمایت فرمانداری محترم و ادارات ذیربط، صورت پذیرفته و ثبت ملی و جهانی آن نیاز به تأمین اعتبار دارد که متأسفانه هنوز محقق نشده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: